Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat «» Następny temat
Gadanina o MapMaker 2023/2024
Autor Wiadomość
agradek


Dołączył: 29 Lut 2020
Posty: 99
Wysłany: 2023-11-06, 14:56     

Polonista napisał/a:
Agradek, chyba nieuważnie czytasz. Mnie chodziło o to, że jak weźmiesz się za przepatrywanie jakieś mapki konkursowej i widzisz, że jest do D to lepiej dać sobie spokój,


Ale jaki jest wtedy sens oceniania/konkursu? Będziemy oceniać tylko te mapy, które nam się podobają/są wg nas 'dobre'? W sumie, może i ma to sens. Będzie dużo wyższy poziom konkursu - prznajmniej na papierze, w statystykach... Obawiam się tylko, że statystycznie nie będzie wtedy dość map z wymaganą minimalną ilością ocen.

Polonista napisał/a:
Chciałbym poznać Twoje zdanie na temat ankiety, którą zaproponowałem.

No to chyba rzeczywiście nieuważnie czytam, bo nie bardzo rozumiem z tą ankietą. Ankieta dotycząca map konkursowych? Konkretnej mapy? Ale że jak by to miało wyglądać?

lordX napisał/a:
Dlatego bardziej opłaca się robić małe mapy - nafaszerowane akcją......

A ja zawsze myślałem, że H3 to nudna gra turowa - łażenie, odkrywanie, od czasu do czasu jakaś walka jak już człowiek przysypia... Nie wiedziałem, że to gra akcji...
A propos gry akcji - taki mały teaser w załączniku (z mapy rozmiaru G, oczywiście, w edytorze widać jakim): przypędził wypasiony Main Zielonego (bo poczuł się silny z setką dużych Behe, 6cioma setkami Ptaków Gromowych, plus ze 2,5 setki Cyklopów i półtora legionu orków), ale ruch mu się skończył tam gdzie stoi - i czterech w koło teraz się naradza, jak tu armię dobrać, zeby mu skutecznie natłuc... akcja, że hej! :mrgreen:

gra akcji 2.png
Plik ściągnięto 0 raz(y) 311,64 KB

 
Polonista 
Polonista


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Gru 2020
Posty: 28
Wysłany: 2023-11-06, 17:43     

agradek napisał/a:
No to chyba rzeczywiście nieuważnie czytam, bo nie bardzo rozumiem z tą ankietą. Ankieta dotycząca map konkursowych? Konkretnej mapy? Ale że jak by to miało wyglądać?


Ankieta miałaby dotyczyć wszystkich map konkursowych, gdzie można przyznać od 0 do X punktów. Problem widzę jeden, a mianowicie jak uchronić taką ankietę od spamu w ocenach.

Uważa, że jeżeli mapa konkursowa jest do D, to brak recenzji jest wystarczającą karą, a w ankiecie można to uwidocznić, chyba, że jest się filantropem i chce się pomóc autorowi w tworzeniu lepszych map.

Rakoczy
 
lordX 


Dołączył: 19 Sty 2021
Posty: 69
Wysłany: 2023-11-12, 15:26     

Zapraszam do gry w nowych przedwiecznych agradek zainspirowałeś mi.
Jak się dobrze przyjmą stworze kontynuacje.
 
agradek


Dołączył: 29 Lut 2020
Posty: 99
Wysłany: 2023-11-16, 00:38     

Polonista napisał/a:

Problem widzę jeden, a mianowicie jak uchronić taką ankietę od spamu w ocenach.

Uważa, że jeżeli mapa konkursowa jest do D, to brak recenzji jest wystarczającą karą


Osobiście nie bardzo rozumiem ideę takiej ankiety.

Za to brak recenzji w przypadku niektórych map nie wydaje mi się być karą. Wręcz przeciwnie. :lol:
 
lordX 


Dołączył: 19 Sty 2021
Posty: 69
Wysłany: 2023-11-16, 17:46     

Agradek jeśli mapa jest zrobiona byle jak to się z nią nie męcz. Na recki zasługują mapy tylko dobrej jakości.
Każdy zwraca uwagę na kartografie i jeśli mapa wygląda gorzej niż ta z generatora to nie ma co...
 
YeahBunny 

Dołączył: 08 Mar 2023
Posty: 7
Wysłany: 2023-12-12, 10:53     

Tak naprawdę to widać już wcześniej, czy mapie dać szansę, czy nie. Jeśli widzisz mapę nieco kanciatą, ale mimo wszystko z dużą ilością włożonego czasu, to dobrze to zwiastuje. Gorzej, gdy od razu widać, że mapa powstała w 5godzin - wtedy nie ma nadziei. No niestety.
 
olokotampus 
zagubiona chimera

Wiek: 31
Dołączył: 14 Lip 2018
Posty: 8
Skąd: Ardania
Wysłany: 2024-01-01, 12:28     

W związku z tym, że wczoraj rąbnęło Faktorią, która wprowadza sporo zmian i - oczywiście - update HotY - mam następujące pytanie:
Lepiej będzie robić mapkę pod starą wersję HotY, sprzed update'u (zachowałem zwyczajem programisty backup), czy przerzucić się na nową? Zakładam, że wtedy nie da się już wrócić do starej, a stara powinna działać na obu wersjach. Co myślicie? ._.
 
Begrezen 
ostatnia ostoja AW



Pomógł: 20 razy
Wiek: 100
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 873
Skąd: z groty mbehemociej
Wysłany: 2024-01-01, 13:17     

Twój wybór. Póki co system i tak nie obsługuje map z hoty 1.7, mbeh musi zaktualizować i nie wiadomo, ile to potrwa (tydzień, dwa?). więc masz czas do namysłu :-P kto czytał zmiany ten wie, jak dużo więcej możliwości daje teraz edytor map w prowadzeniu rozgrywki. szkoda byłoby nie wykorzystać takiego potencjału. więc ja bym polecił zachować ten backup starej wersji i gdzieś na boku dłubać przy nowej :-D

Uwaga, Nagi content +18 <<< wchodzisz na własną odpowiedzialność.
 
agradek


Dołączył: 29 Lut 2020
Posty: 99
Wysłany: 2024-01-02, 09:58     

Begrezen napisał/a:
kto czytał zmiany ten wie,

Jak to "kto czytał" :shock: Chyba wszyscy w noc Sylwestrową pilnie studiowali newsa :mrgreen:
Osobiście to nawet kawał kampanii zdążyłem ograć (zanim mi się znudziło...) Doopy nie urywa, w Mapmakerze AW nie miałaby szans. :lol:

Begrezen napisał/a:
dużo więcej możliwości daje teraz edytor map w prowadzeniu rozgrywki.

Czy ja wiem... Raczej daje większe pole do popisu niewyżytym mapmejkerom (a walne 10 skrzyń pod miastem, a w każdej stoickiego watchmana...) oraz graczom (jak fajnie, że można wyłączyć dodawanie nowych skilli podczas awansowania, sam se w uniwerku czy chacie wybiore tylko te co mi odpowiadają ... Eeeeeeeeeeeeeeeeee).
Jak dla mnie bardziej istotne to naprawienie kolejnych bugów, czy poprawa zachowań Sztucznej Nieinteligencji w niektórych sytuacjach.
Nareszcie nie będą mi gnoje włazić do zamku przez forcefielda w bramie postawionego!

EDIT:
No i oczywiście, że będę mógł znów postawić kamienie wodne na plaży! Się wściekłem w 1.6, jak się okazało, że nie mogę.
 
michal1410 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 23 Lis 2017
Posty: 76
Wysłany: 2024-01-02, 13:05     

Jeśli przystosowanie portalu do wygrywania map zgodnych z 1.7 potrwa tyle ile trwało to dla 1.6, to chyba MapMeker'24 jest mocno zagrożony.

II miejsce w MapMaker AW '22 (mapa "Arpad - zajęcie ojczyzny").
III miejsce w MapMaker AW '19 (mapa "Bolesław Krzywousty").
Wszystkie moje mapy:
https://www.heroes3.eu/do...thor=michal1410
 
Begrezen 
ostatnia ostoja AW



Pomógł: 20 razy
Wiek: 100
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 873
Skąd: z groty mbehemociej
Wysłany: 2024-01-02, 13:22     

michal1410 napisał/a:
Jeśli przystosowanie portalu do wygrywania map zgodnych z 1.7 potrwa tyle ile trwało to dla 1.6, to chyba MapMeker'24 jest mocno zagrożony.


kwestia tygodni myślę :-P a jeśli nie, to najwyżej przedłużymy etap wysyłania map xD

Uwaga, Nagi content +18 <<< wchodzisz na własną odpowiedzialność.
 
YeahBunny 

Dołączył: 08 Mar 2023
Posty: 7
Wysłany: 2024-01-09, 11:38     

Pytanie, czy mimo wszystko jest sens aktualizować mapy. Każda wersja ma swój klimat i teraz sztuczne dodawanie nowych rzeczy może to po prostu zepsuć. To moim zdaniem.
 
Begrezen 
ostatnia ostoja AW



Pomógł: 20 razy
Wiek: 100
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 873
Skąd: z groty mbehemociej
Wysłany: 2024-01-09, 12:30     

twierdzisz że nowe obiekty z patcha nie wpasowują się w klimat h3?

poza tym część obiektów, a właściwie dekoracji ma teraz zmienioną teksturę, więc wygląd niezaktualizowanej mapy może się trochę zmienić...
przykład z mapy marcela:


Uwaga, Nagi content +18 <<< wchodzisz na własną odpowiedzialność.
 
olokotampus 
zagubiona chimera

Wiek: 31
Dołączył: 14 Lip 2018
Posty: 8
Skąd: Ardania
Wysłany: 2024-02-20, 21:51     

Pytanko - jak się ma w HociE 1.7.0 sytuacja z polskimi znakami? Jest już jakiś patch, czy lepiej na potrzeby czytelności w ogole nie uzywac polskich znakow? :|
 
Begrezen 
ostatnia ostoja AW



Pomógł: 20 razy
Wiek: 100
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 873
Skąd: z groty mbehemociej
Wysłany: 2024-02-20, 22:35     

Już jest spolszczenie od jakiegoś czasu - https://heroes.net.pl/nowina/3841
Ale jak ktoś nie ma spolszczenia i będzie ogrywał mapę z polskimi znakami, to problem z czytelnością niestety będzie... Więc najlepiej gdzieś dawać info, żeby mapę z polskimi znakami ogrywać ze spolszczeniem :-)

Uwaga, Nagi content +18 <<< wchodzisz na własną odpowiedzialność.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 3 z 5
Skocz do:  
Szybka odpowiedź
Użytkownik: 

Cytowanie selektywne
 

Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group