Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat «» Następny temat
Gadanina o MapMaker 2023/2024
Autor Wiadomość
olokotampus 
zagubiona chimera

Wiek: 31
Dołączył: 14 Lip 2018
Posty: 8
Skąd: Ardania
Wysłany: 2023-10-12, 11:42     

Whoa, nie wiedziałem, że MapMaker ciągle działa! :-o Pracuję właśnie jakoś od pół roku nad jedną mapką, trochę dla siebie w ramach walki z perfekcjonizmem, a trochę dlatego, że chcę przywrócić wspomnienia. Hmm... tributowa wersja oryginalnej mapy od 3DO nie nada się raczej na konkurs, nie? (Tho i tak nie miała być konkursowa. XD) W sensie, nie przerabiałem na żywca oryginalnego pliku, tylko zrobiłem wszystko od zera tak, jak JA bym to zrobił, ale i tak widać uderzające podobieństwo, bo to w końcu tribute. :D Z regulaminu wynika, że to się będzie liczyło jako plagiat... :|
 
Begrezen 
ostatnia ostoja AW



Pomógł: 20 razy
Wiek: 100
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 873
Skąd: z groty mbehemociej
Wysłany: 2023-10-12, 14:05     

olokotampus napisał/a:
Whoa, nie wiedziałem, że MapMaker ciągle działa! :-o Pracuję właśnie jakoś od pół roku nad jedną mapką, trochę dla siebie w ramach walki z perfekcjonizmem, a trochę dlatego, że chcę przywrócić wspomnienia. Hmm... tributowa wersja oryginalnej mapy od 3DO nie nada się raczej na konkurs, nie? (Tho i tak nie miała być konkursowa. XD) W sensie, nie przerabiałem na żywca oryginalnego pliku, tylko zrobiłem wszystko od zera tak, jak JA bym to zrobił, ale i tak widać uderzające podobieństwo, bo to w końcu tribute. :D Z regulaminu wynika, że to się będzie liczyło jako plagiat... :|


niestety, ale zawsze możesz stworzyć coś nowego. jest jeszcze dużo czasu na zrobienie mapki ;-)

Uwaga, Nagi content +18 <<< wchodzisz na własną odpowiedzialność.
 
olokotampus 
zagubiona chimera

Wiek: 31
Dołączył: 14 Lip 2018
Posty: 8
Skąd: Ardania
Wysłany: 2023-10-12, 15:54     

Mam kilka pomysłów na zwykłe mapki do pvp; zawsze starałem się stworzyć jakieś mega dziwne cudo i zawsze wychodziło ono zbyt liniowe i za bardzo udziwnione - postaram się zrobić coś bardziej prozaicznego, stonowanego, a to tamto wrzucę i tak, ale już nie jako mapę konkursową. ;)
 
lordX 


Dołączył: 19 Sty 2021
Posty: 69
Wysłany: 2023-10-19, 20:35     

O mapmarker jest może jakąś mapkę do marca zdążę zrobić.
 
agradek


Dołączył: 29 Lut 2020
Posty: 99
Wysłany: 2023-10-29, 00:33     

Ja tam przyznam się, że jestem mocno zaskoczony, że konkurs już rusza. Pamiętając, po jakich bólach w końcu zakończył się poprzedni... W sumie cud, że się zakończył. A mógł jeszcze trwać i trwać... Miałem już nawet wysposobiony e-mail o wycofanie moich recenzji, po oskarżeniach o stronniczość i takie tam... ale jak policzyłem ile map zostanie z minimialną (nawet zmniejszoną już ) wymaganą ilością ocen, to misię szkoda zrobiło, bo ktoś te recenzje musiałby wypłodzić...

Dziwi mnie za to pomysł, że nie można sobie map pobierać i ogrywać, skoro już zostały wstawione i je widać. Bardzo mnie to dziwi. Chociaż może i ma to sens - można się skupić nad własną produkcją...

A jeszcze badziej mnie dziwi, że uczestnicy wstawiają i... sami swoje mapy oceniają(?). Nawet plusy i minusy sobie dają... Czy to się już przypadkiem do leczenia nie kwalifikuje jakiego?

I jeszcze chciałbym do Moderacji Konkursowej zawnioskować o bardziej krytyczne podejście do tematu map wstawianych do konkursu. Bo po jakiego .....a ogrywam długimi nocami dopuszczone do konkursu mapy, powstrzymując nierzadko odruch wymiotny, po jakiego (jeszcze dłuższymi) nocami dopieszczam te recenzje... po to tylko by dowiedzieć się, że Moderacja odruch wymiotny również miała, ale powstrzymała go do czasu zakończenia konkursu, po czym osiem map które do konkursu dopuściła, natychmiast po jego zakończeniu z hukiem wywaliła, jako nie nadające się na stronę... Ja rozumiem, że gdyby te mapy do konkursu nie zostały dopuszczone, to statystycznie baaardzo słabo by to wyszło, ale..... No swoją mapę (chyba) włoże, mółbym w sumie już, bo skończona, nie widzę jednak sensu wstawiania przed 31.03., ale czy będzie mi się chciało inne recenzować? Hmm... Jeszcze nie wiem.
 
Begrezen 
ostatnia ostoja AW



Pomógł: 20 razy
Wiek: 100
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 873
Skąd: z groty mbehemociej
Wysłany: 2023-10-29, 03:00     

agradek napisał/a:
Ja tam przyznam się, że jestem mocno zaskoczony, że konkurs już rusza. Pamiętając, po jakich bólach w końcu zakończył się poprzedni... W sumie cud, że się zakończył. A mógł jeszcze trwać i trwać...


Zakończyć, to się zakończył już dawno, tylko problem był z dostępnością czasu u mbeha, żeby przygotować nagrody i je wysłać :-D

agradek napisał/a:
Miałem już nawet wysposobiony e-mail o wycofanie moich recenzji, po oskarżeniach o stronniczość i takie tam... ale jak policzyłem ile map zostanie z minimialną (nawet zmniejszoną już ) wymaganą ilością ocen, to misię szkoda zrobiło, bo ktoś te recenzje musiałby wypłodzić...


Oskarżeń o "stronniczość" od randomów chyba nie da się uniknąć, kiedy oceniasz mapy innych i jednocześnie bierzesz udział jako mapmaker :-P Jakbyś oceniał wszystkie mapy na 4+ to też by znalazły się głosy, że ten koleś to się nie zna i takie tam. Prawda tego portalu jest taka, że "głosy niezadowolenia" od jakichś anonimów trzeba brać z mocnym przymrużeniem oka, bo to są takie jednostki, które zawsze się do czegoś przyczepią, zawsze coś jest nie tak, i żaden nie napisze "dobra robota, fajna inicjatywa ten mapmaker" ehhh.

agradek napisał/a:
Dziwi mnie za to pomysł, że nie można sobie map pobierać i ogrywać, skoro już zostały wstawione i je widać. Bardzo mnie to dziwi. Chociaż może i ma to sens - można się skupić nad własną produkcją...


Tak było zawsze w poprzednich mapmakerach, tylko w tym ostatnim zrobiliśmy wyjątek. W sumie to zarówna jedna jak i druga opcja ma swoje wady i zalety, jedną z zalet sam wymieniłeś. Natomiast głównym czynnikiem decydującym był fakt, że prawdopodobnie na nowy rok wyjdzie w końcu duży patch do hoty (dlatego też można aktualizować mapy aż do końca lutego) i na pewno część mapmakerów będzie chciała zaimplementować nowe rozwiązania, dostosować mapkę do nowej wersji hoty. Gdybyśmy odebrali tę możliwość, być może mapmakerzy wstrzymywaliby się z tworzeniem i publikowaniem swoich map, czekając na nowy rok i na nowy patch i koniec końców mieliby mniej czasu na zrobienie swojej mapy/swoich mapek, z nowym miastem.

agradek napisał/a:
A jeszcze badziej mnie dziwi, że uczestnicy wstawiają i... sami swoje mapy oceniają(?). Nawet plusy i minusy sobie dają... Czy to się już przypadkiem do leczenia nie kwalifikuje jakiego?


xD regulamin tego nie zabrania, a żadnych ocen sobie przyznawać nie mogą, także spokojnie. Nawet nikt tym nie będzie się sugerował, bo te "auto-recenzje" znikną na czas trwania etapu oceniania map.

agradek napisał/a:
I jeszcze chciałbym do Moderacji Konkursowej zawnioskować o bardziej krytyczne podejście do tematu map wstawianych do konkursu. Bo po jakiego .....a ogrywam długimi nocami dopuszczone do konkursu mapy, powstrzymując nierzadko odruch wymiotny, po jakiego (jeszcze dłuższymi) nocami dopieszczam te recenzje... po to tylko by dowiedzieć się, że Moderacja odruch wymiotny również miała, ale powstrzymała go do czasu zakończenia konkursu, po czym osiem map które do konkursu dopuściła, natychmiast po jego zakończeniu z hukiem wywaliła, jako nie nadające się na stronę... Ja rozumiem, że gdyby te mapy do konkursu nie zostały dopuszczone, to statystycznie baaardzo słabo by to wyszło, ale.....


Aż zerknąłem na ranking ocen i widzę 7 map niezakwalifikowanych map. O nich mówisz? Część z nich miała za mało recenzji, a niektóre złamały regulamin, nie chodziło o niski poziom jakości mapy. Btw mapy na początku podlegają wstępnej weryfikacji i na jej podstawie są dopuszczane do konkursu. Taka weryfikacja polega na spojrzeniu na mapę w edytorze na parę minut, nie na testowaniu jej, stąd też mapy wyglądające jako-tako, ale z kiepskim gameplayem, mają szansę się dostać do konkursu. I faktycznie ilość zgłoszonych map, a także ich poziom wykonania jest tutaj istotny. Jakbyśmy mieli 20+ świetnych (i aktywnych) mapmakerów tworzących super-dopracowane mapki, to moglibyśmy podnosić poprzeczkę przy weryfikacji, no ale jest jak jest...

agradek napisał/a:
No swoją mapę (chyba) włoże, mółbym w sumie już, bo skończona, nie widzę jednak sensu wstawiania przed 31.03., ale czy będzie mi się chciało inne recenzować? Hmm... Jeszcze nie wiem.


Coooo? Jak to nie wiesz, czy będziesz recenzować? Takie herezje od najaktywniejszego recenzenta?! A kto wypełni minimalny próg recenzji? :evil:

Uwaga, Nagi content +18 <<< wchodzisz na własną odpowiedzialność.
 
agradek


Dołączył: 29 Lut 2020
Posty: 99
Wysłany: 2023-10-29, 18:17     

Begrezen napisał/a:
Zakończyć, to się zakończył już dawno, tylko problem był z dostępnością czasu u mbeha, żeby przygotować nagrody i je wysłać :-D


Raczej miałem na myśli czas trwania samego konkursu, przesuwanie terminów, przeciąganie, obniżanie limitu recenzji... Same nagrody to sprawa drugorzędna w sumie. Ale fajnie, że w końcu dotarły - i nawet kalendarz nieprzeterminowany:)

Begrezen napisał/a:
Oskarżeń o "stronniczość" od randomów chyba nie da się uniknąć, kiedy oceniasz mapy innych i jednocześnie bierzesz udział jako mapmaker :-P


No w sumie to chyba były jakieś oskarżenia od niezalogowanych. Za to posądzenie o "minusowanie" konkurencji to już od jak najbardziej zalogowanego (zielonego nawet).

Begrezen napisał/a:
Tak było zawsze w poprzednich mapmakerach,

To nie wiedziałem, bo nie brałem czynnego udziału. Tzn. udział brałem - jak większość z tysięcy pobierających - pasożytniczy: pobrać, zagrać i tyle. Po co się wysilać i recenzje płodzić...

Begrezen napisał/a:
tylko w tym ostatnim zrobiliśmy wyjątek.

I mnie się osobiście ten wyjątek bardziej widzi (może dlatego, że bym sobie już coś porecenzował, a tu lipa...;). Może by tak treningowo coś spoza konkursu? Mam parę typów, ale trochę się cykam napisać, że do bani jst mapa, która gdzieś tam jest "top one" a gdzieś indziej "top 2" na przykład... Wyjdzie, że się nie znam...)

Begrezen napisał/a:
Aż zerknąłem na ranking ocen i widzę 7 map niezakwalifikowanych map. O nich mówisz?

Mówię o mapach, które były do konkursu zakwalifikowane, a po wypadły do poczekalni, jako nienadające się. Może i 7 ich było, nie 8, nieważne.
 
lordX 


Dołączył: 19 Sty 2021
Posty: 69
Wysłany: 2023-10-31, 16:57     

Agradek zawsze mogę swoją mapkę z robin hoodem poprawić. Usunąć strażników przy miastach itp.
Jest tam wiele ciekawych walk np. jeden oddział 2000 tytanów jak wygrać bez strat.....
Jeśli ciekawi cię takie coś.
 
Polonista 
Polonista


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Gru 2020
Posty: 28
Wysłany: 2023-11-01, 00:06     

Agradek napisał, że zbiera mu się na wymioty grając w jakąś mapę, bo chce napisać recenzje, tylko, po co, nie lepiej odpuścić, chyba, że chce się pomóc autorowi ukierunkowując go na przyszłość. Zwiedzając forum zobaczyłem parę ankiet. A może taką ankietę dołączyć do konkursu, ułatwiłoby to na koniec podejmowanie ostatecznych decyzji. Niech się okaże, kilka map zasługuje na tą samą ocenę, ale są pewne minimalne różnice i żeby je uwidocznić trzeba komuś pół gwiazdki dodać, albo odjąć.

Rakoczy
 
lordX 


Dołączył: 19 Sty 2021
Posty: 69
Wysłany: 2023-11-01, 17:52     

I tutaj jest problem - ludziom nie chce się grać
Dlatego bardziej opłaca się robić małe mapy - nafaszerowane akcją......
Bo wątpię by ktoś chciał ogrywać mapy typu G.
 
Polonista 
Polonista


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Gru 2020
Posty: 28
Wysłany: 2023-11-01, 23:34     

lordX napisał/a:
I tutaj jest problem - ludziom nie chce się grać

Problem nie jest tylko w tym, a ze strukturą większości graczy, którzy nie szukają wezwań tylko szybkiego i prostego sukcesu, skąd nasuwa się wniosek – mapa powinna być mała, a poziom trudności tylko wysoki. Uważam, że jest to błędne założenie, może gwarantuje sukces w konkursie, ale czy satysfakcje … wątpię. Nie rezygnuj z obranej drogi! Na marginesie pomysł z ankietą to trochę przez Ciebie.

Rakoczy
 
lordX 


Dołączył: 19 Sty 2021
Posty: 69
Wysłany: 2023-11-02, 05:22     

Ideą większości moich map jest różnorodny poziom trudności 80% Ez 200 % koszmar.
Łatwą metodą na to jest umieszczanie silnych bonusów startowych.
W poprzednim konkursie zrobiłem parę błędów na mapie przez co byłem dopiero 6.
Ps. ( Udało ci się ukończyć Robin hood remaster ? )
 
agradek


Dołączył: 29 Lut 2020
Posty: 99
Wysłany: 2023-11-02, 11:54     

Polonista napisał/a:
Agradek napisał, że zbiera mu się na wymioty grając w jakąś mapę

No i chyba nie byłem w tym odosobniony, skoro 7 czy 8 map po konkursie wypadło natychmiast z głównej jako niendającesię...

Polonista napisał/a:
napisać recenzje, tylko, po co,

Mnie osobiście raczej jawi się pytanie: po co się męczyć i tę mapę szlifować i dopracowywać, skoro gros użytkowników i tak odpali ją w HOTA i psu na budę jedno z wyzwań mapy, jak ogarnąć we wczesnej fazie dwoma hirkami strefę, żeby tych zasranych pikemenów potrzebnych do otwarcia bramy pozbierać, nie przegapić młyna, bo nie będzie się za co rozbudować i jescze po łuczników zdążyć, żeby było czym za chwilę do jednorożcy strzelać...
A co do recenzji, może i nie każdemu się podobały, ale kto czyta, na pewno wyczyta, bo wprost i (czasem) z grubej rury powiedziane zostało, co jest do dupy i należałoby poprawić/zmienić - moim zdaniem, choć tu dochodzimy do meritum: co dla jednego gracza jest nudne i niepotrzebne, dla innego jest 'cool' i vice versa; koło się zamyka...

Jako nieprofesjonalny gracz niedzielny nie robiłem mapy dla 'prosów', tylko dla (w miarę) przeciętnych graczy, (w miarę) normalną mapę. Przynajmniej się starałem... A że według niektórych wyszedł hardkor... Sorry, niechcący.

Polonista napisał/a:
mapa powinna być mała,

No ja akurat mam odmienne wnioski patrząc na wyniki konkursu...
Po pierwsze primo: Mapa powinna być rozmiaru minimum XL (wystarczy porównać ilość pobrań map mniejszych, szału nie ma. I na wyniki spojrzeć - wygrała mapa M, czy S?...).
Po drugie: MUSI być zrobiona w edytorze HOTA (pomijając wiele ułatwień w ineterfejsie, do których też się przyzwyczaiłem, bo do dobrego człowiek szybko się przyzwyczaja :-P ..., najważniejsze chyba, że na 'hardcore' mapach można se i sto razy toczyć walkę, aż do uzyskania pożądanego poziomu satysakcji, bez koneczności wczytywania 'autosave'a'...)

Stosując się do powyższych, plus korzystając z konstruktywnych uwag od graczy z pięć poziomów wyżej niż mój, pewnie mógłbym się postarać i może nawet wygrać, ale... jest jeszcze trzecie primo: nie są mile widziane wszelkie próby łamania konwencji Heroes... A ja tam lubię łamać, więc nie ma szans. ;-)
Dodając jeszcze do tego fakt istnienia gustów i guścików, o czym podobno dyskutować nie należy, ale... niestety mapy w stylu "dookoła krzaczka" są uważane dziś za 'idealne graficznie' więc... już w ogóle odpadam.

lordX napisał/a:
Agradek zawsze mogę swoją mapkę z robin hoodem poprawić.

Już chyba (dość dosadnie) wyraziłem się na temat tej mapy... Doopy nie urywa, zgadywać mi się nie chce, tym bardziej grać z otwartym edytorem, po to żeby jedną czy dwie ciekwe walki stoczyć gdzieś w trakcie... Sorry.
Za to szczerze ubolewam nad Nadejściem Przedwiecznych, bo choć do ideału daleko (moim zdaniem) i sporo należałoby poprawić, to jednak na tle konkurencji zasłużyła na zdecydowanie więcej. I jako jedyna spośród dwudziestu map konkursowych odcisnęła się trwale i na wieki, dopóki będę w H3 grał. Już nigdy blondwłosy piękniś nie będzie Lord Haartem - w jakiejkolwiek mapie mi się pojawia (nawet mojej własnej!) zawsze i po wsze czasy jest i będzie już Luisem!
 
Polonista 
Polonista


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Gru 2020
Posty: 28
Wysłany: 2023-11-02, 16:16     

Agradek, chyba nieuważnie czytasz. Mnie chodziło o to, że jak weźmiesz się za przepatrywanie jakieś mapki konkursowej i widzisz, że jest do D to lepiej dać sobie spokój, chyba, że się chce, aby na przyszłość było lepiej. Moim skromnym zdaniem w obecnej chwili zrobienie dobrej, niestandardowej małej mapy zakrawa na cud, chociaż cuda się zdarzają. Chciałbym poznać Twoje zdanie na temat ankiety, którą zaproponowałem.

Rakoczy
 
lordX 


Dołączył: 19 Sty 2021
Posty: 69
Wysłany: 2023-11-04, 16:19     

Czy ktoś skusiłby się na zagranie w Poprawioną wersje mapy ( Nadejście przedwiecznych )
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 2 z 5
Skocz do:  
Szybka odpowiedź
Użytkownik: 

Cytowanie selektywne
 

Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group